Jdi na obsah Jdi na menu
 


<BLINK>ULICE

Hlavní postavy

JITKA FARSKÁ (42, znamení: Býk)
Ilona Svobodová

Je to hodná, sympatická a přátelská ženská, která se řídí selským rozumem. Je přítelkyní, která dovede naslouchat a poradit. V každém je připravena vidět to dobré a věří tomu, že každý problém se dá nějak vyřešit. Nikdy by nikomu vědomě neublížila, nikoho by nepodrazila. Je zaměstnaná v kadeřnickém salonu v ulici jako kosmetička. Jejím cílem je mít šťastnou a spokojenou rodinu.


Rodinné vztahy: manžel Olda, dcery Lída a Monika
Přátelí se: Bára Jordánová, Lenka Drápalová, kolegyně Ingrid

OLDŘICH FARSKÝ (44, znamení: Váhy)
Ondřej Pavelka

Je to roztomilý hochštapler a nenapravitelný sukničkář. Je spolumajitelem fitness centra a příležitostným trenérem - především krásných žen. Kromě žen má rád dobré víno a drahá auta - žádné ovšem nemá, vlastní manželku Jitku a zatím jen staršího Opela. Je tak trochu smolař a tak se mu nejednou stalo, že jeho zálety vyšly najevo, jeho manželka mu však v zájmu zachování rodiny zatím pokaždé odpustila...

Rodinné vztahy: manželka Jitka, dcery Lída a Monika
Přátelí se: soused Tomáš Jordán, společník Dan

BARBORA JORDÁNOVÁ (38, znamení: Kozoroh)
Tereza Brodská, VERONIKA ŽILKOVÁ

(rozhovor s herečkou)

Sympatická Bára má šťastné manželství a rodina je pro ni na prvním až druhém místě, stejně jako práce. Jako "ženu v domácnosti" si sama sebe neumí představit, ale o kariéru příliš nebojuje. Je ředitelkou firmy Království hraček, má skvělé organizační schopnosti, je pracovitá, dokáže se rozhodnout a o správnosti svého rozhodnutí umí přesvědčit i ostatní. Vždycky jedná zpříma - i kdyby jí to mělo přinést nepříjemnosti. Někdy je zbytečně kategorická. Má ráda, když věci plynou podle jejích představ...

Rodinné vztahy: manžel Tomáš, dvojčata Tereza a Matěj (14)
Přátelí se: Jitka Farská, Lenka Drápalová, paní Králová

TOMÁŠ JORDÁN (39, znamení: Rak)
Petr Vacek

Je inteligentní, vtipný a tolerantní chlap. Vzděláním je biolog a práce je mu koníčkem. Má rád věci jasné a srozumitelné. Příměry ze života milovaných brouků vtipně pasuje na různé životní situace. Miluje svou rodinu a dvojčata ho respektují. Při svých častých eskapádách, které patří k jejich věku, u něj vždycky najdou oporu. Nerad se rozhoduje a přes své logické uvažování se někdy v praktických věcech orientuje dost neobratně.

Rodinné vztahy: manželka Bára, dvojčata Tereza a Matěj (14)
Přátelí se: Olda Farský

LENKA DRÁPALOVÁ (29, znamení: Střelec)
MICHAELA BADINKOVÁ

(rozhovor s herečkou)

Je přitažlivá, inteligentní a svobodomyslná. Působí sice samostatně, ale velmi touží po lásce. A právě její citový život s ní umí pořádně zamávat a dostat ji do problémů. Je učitelkou češtiny a výtvarné výchovy na gymplu. Má ráda lidi, pro svou přímost a obětavost je oblíbená. Příliš neuznává autority a pevný řád a umí být velmi spontánní, což jsou vlastnosti, které mnohdy přímo iritují její kolegyni, profesorku Hejlovou.

Rodinné vztahy: svobodná
Přátelí se: Bára Jordánová, Jitka Farská, profesorka Hejlová (do jisté míry)

PETR BOHÁČ (43, znamení: Ryby)
PAVEL KŘÍŽ

Sympatický a šarmantní muž, tak trochu "rozervanec". Jeho chybou je, že se v zásadních věcech nedokáže rozhodnout a o svých rozhodnutích pak často pochybuje. U žen má úspěch, snad proto, že má v sobě něco, proč je třeba ho ochraňovat. Svou ženu nedokáže zcela opustit, což mu nebrání v tom, aby se zamiloval do někoho jiného a pak bádal, kde je podstata jeho lásky… Pracuje jako obchodní ředitel ve firmě Království hraček.

Rodinné vztahy: manželka Eva, dcera Anežka (7)
Přátelí se: Bára Jordánová, Václav Král

VÁCLAV KRÁL (69, znamení: Lev)
RADOSLAV BRZOBOHATÝ

Je příslušníkem vymírající generace gentlemanů se smyslem pro odpovědnost a pro spravedlnost. Svou osobností vzbuzuje přirozený respekt. Je majitelem a odstupujícím ředitelem firmy Království hraček, kterému zasvětil svůj život. Možná i na úkor rodinného života. Svou ženu ctí a miluje a je s ní šťastný, možná aniž by si někdy položil otázku, jestli je i ona šťastná s ním...


Rodinné vztahy: manželka Marie
Přátelí se: Bára Jordánová, Petr Boháč

MARIE KRÁLOVÁ (64, znamení: Blíženci)
ALENA VRÁNOVÁ

Moudrá a vyrovnaná žena, které nechybí humor, nadhled a smysl pro ironii. Svůj život obětovala manželovi a jeho práci ve firmě. Umí ho jemně usměrnit a mohla by ho i ovládat, kdyby ovšem chtěla. Miluje ho a Král má její lásku celou, možná také proto, že nemohla mít děti. Je vzdělaná, kdysi vyučovala hře na klavír. Dovede trpělivě naslouchat ostatním a často nabídne dobrou radu. Musí se vypořádat s nebezpečnou nemocí...

Rodinné vztahy: manžel Václav
Přátelí se: Bára Jordánová, MUDr. Sláma, DigiKriminálka Miami
Čtyřiadvacetidílný americký seriál. Na Nově každé úterý a čtvrtek ve 21 hodin.
Má tým kriminalistů v Miami pod vedením Davida Carusa jiné starosti než jejich kolegové v Las Vegas? Na první pohled se zdá, že v přímořském letovisku se žije jinak a že k závažným zločinům zde skoro nedochází...

 Seriály řady C.S.I. se v posledních letech v Americe zařadily mezi nejúspěšnější televizní pořady a dokonce získaly i nejvyšší divácká ocenění. Zatímco Mark Helgenberger a William Petersen vyšetřují pouze v ulicích Las Vegas, David Caruso v roli Horatio Caina vede tým vyšetřovatelů z Miami (producent Jerry Bruckheimer do budoucna nevylučuje ani další týmy C.S.I. v dalších amerických velkoměstech).

Expert na výbušniny Horatio Caine je hlavou vyšetřovací skupiny C.S.I v Miami. K jeho nejvýraznějším znakům patří jedinečná fotografická paměť a nestrojený chladný šarm. Jeho představitel, seriálová hvězda David Caruso, je držitelem ceny Zlatý Globus za roli v seriálu „New York Corps - NYPD Blue". Vedle toho se tento herec irsko - italského původu objevil po boku Roberta De Nira a Umy Thurman ve filmu „Vzteklej pes a Glorie, se Samuelem L. Jacksonem a Nicolasem Cagem hrál v „Polibku smrti (Kiss Of Death)". Po boku Lindy Fiorentino se objevil v „Jade" a v „Body Count".

Oporou týmu jsou balistka a expertka na zbraně Calleigh Duquesne (Emily Procter) a knihomol Tim Speedle (Rory Cochrane), který se v ulicích Miami  vyzná jako nikdo jiný na světě. Nesmíme zapomenout na specialistku na DNA Alexx Woods (Khandi Alexander) a profesionálního potápěče Erica Delko (Adam Rodriguez). Těchto pět expertů tvoří jeden z nejzdatnějších vyšetřovacích týmů, který se výhradně řídí motem: lidé mohou lhát, důkazy nikoliv.

C.S.I. (Crime Scene Investigation) se na televizních obrazovkách objevilo poprvé v roce 2000 a přineslo zcela nový koncept detektivního seriálu. Zásadní otázkou už není, kdo zločin spáchal, ale jakým způsobem. Nyní se tento nový styl díky řadě C.S.I. Miami dostává z Las Vegas i na Floridu. Tropické podnebí a noční život jsou kulisou pro ty nejzáhadnější zločiny, během jejichž řešení se vyšetřovatelé mohou opřít jen o minimum stop a kde by se jen ztěží obešli bez nejmodernějších vědeckých metod.Kobra 11
Zločin na čtyřech kolech plně zaměstnává speciální tým kriminálky dálniční policie v německém akčním seriálu.

Nasazení týmu 2 II

Kobra 11 má nový vyšetřovací tým. Susanna von Landitz (Julia Stinhoff) a Frank Traber (Hendrik Duryn) jsou sice každý naprosto jiný, dohromady však tvoří sehranou dvojici. Téměř nikdy se neshodnou na vyšetřovací metodě, ale každý dojde k cíli po svém a případ vždy, ke spokojenosti šéfky Anny Engelhardt (Charlotte Schwab), vyřeší. Suzanne je dcerou diplomata a jako správná pečlivka si všechny informace raději třikrát překontroluje, oproti tomu Frank je nepřekonatelný pruďas a do všeho se vrhá s horkou hlavou. Ačkoli to mezi nimi sem tam zajiskří, vzájemné sympatie razantně popírají. Jak se ale s novou dvojicí snesou naši staří známí Tom Kranich (René Steike) a Semir Gerkhan (Ergodan Atalay)?

 


Vítejte v týmu: strhující akce, vzrušující příběh, bystří a pohotoví vyšetřovatelé a samozřejmě burácení silných motorů v závodě na život a na smrt. Prvotřídní německá akční show dostává zbrusu novou tvář: jednatřicetiletý herec Christian Oliver se po boku svého zkušeného kolegy Semira Gerkhana (Erdogan Atalay, 37) představí v roli detektiva Jana Richtera. Společně se vydávají do boje proti kriminálním živlům. Ani tentokrát nebude nouze o potyčky s pašeráky aut, vrahy a vyděrači. Rychlost, která vám nedovolí vstát z křesla, dávky adrenalinu, které by obyčejného smrtelníka připravily o rozum, to vše je běžnou součástí Janova profesního života. Miluje napětí a honičky. Znalost bojových umění z něj činí nebezpečného protivníka a řidičský kumšt pronásledovatele, kterého jen tak nesetřesete.

 

Christian Oliver alias Jan Richter
Jan Richter musí zkrátka být ve všem jednička. Přemožitele nenašel ani v závodění na dálnici, ani v boji zblízka. Jako nový člen Kobry 11 si okamžitě získal sympatie svých kolegů a pravidelně nevynechá ani jednu příležitost, aby prohloubil jejich úžas nad svým umem. Přátelská povaha a nenucený způsob chování z něj dělají ideálního partnera jak pro jeho policejního kolegu Semira, tak i pro celou řadu dalších zájemců z řad opačného pohlaví.

Christian Oliver má adrenalin v krvi. Narodil se 2. března 1972 v Celle a dětství strávil ve Frankfurtu nad Mohanem. Po maturitě odjíždí do USA, kde studuje herectví u Dennise Kellyho v Los Angeles a Antony Abesona v New Yorku. Zámoří je pro něj místem, kde sklízí i své první herecké úspěchy. Situační komedie „Saved by the Bell“ (1994 – 1995) je pro něj první hlavní rolí. V seriálu „V.I.P.“ si dokonce zahrál po boku superhvězdy Pamely Anderson. Zanedlouho poté vystupuje tento mladík, který se nikdy netajil láskou k nebezpečným sportům, i v televizních rolích ve své vlasti.

 

Nikde neměňte složení vítězného týmu
Podle této zásady se řídí i tvůrci televizního seriálu Kobra 11 a tým vstupuje do nové řady v nezměněném složení. Vyšetřovatelé bude jako vždy podporovat skupina profesionálů v čele s Annou Engelhart (Charlotte Schwab), se sekretářkou Andreou Schäfer (Carina Wiese) a policejními úředníky Horstem Herzbergerem (Dietmar Huhn) a Dieterem Bonrathem (Gottfried Vollmer).

 

Německý akční seriál číslo 1
Od svého senzačního startu v březnu 1996 na stanici RTL si seriál Kobra 11 vydobyl pevné místo u diváků téměř na celém světě. Svým ztvárněním přinesl na německé obrazovky zcela nový typ programu: akční seriál, který vzniká v čistě domácí produkci a na sto procent se vyrovná svým hollywoodským vzorům. „Spotřeba“ aut na každou epizodu se pohybuje kolem dvaceti. Jejich likvidace je okořeněna dlouhými skoky a ohlušujícími explozemi, jaké máte na našich obrazovkách možnost vidět poprvé.ObrazekSestra v gynekologické ordinaci, krásná, milá, svědomitá. Zažije manželovu zradu a zaskočí ji velká nečekaná láska.MUDr. Michal Šebek /35/ - Roman Zach
Pohledný lékař, zdánlivě suverénní, uvnitř zranitelný. Věčný kluk, který se bojí citové závislosti, ale láska ho promění. Jezdí na skútru a pacientky ho milují. Líbí se jim jeho úsměv i svérázný humor. Dveře ordinace otevírá s typickým „Tu hezčí, prosím!“MUDr. Gita Petrová /38/ - Daniela Šinkorová

Atraktivní rozvedená tmavovláska. Zodpovědná. Milovala primáře Mázla a svoji profesi. Čestmír se ale ani po letech vztahu nerozvedl. Medicína Gitu nezklamala nikdy. Stará se o dceru Sylvu, mladší sestru Lucii a bývalého tchána.Pavel Vácha /40/ - David Prachař

Hodný, ale nespolehlivý manžel Kamily. Má rád svoji dceru Lenku i nevlastního syna Martina. Má slabost pro auta a svoji kolegyni Danielu. Přivodí krizi manželství.MUDr. Aleš Čížek /62/ - Ladislav Potměšil

Gynekolog penzista, vypomáhá v ordinaci. Oblíbený u pacientek i kolegů. Vzbuzuje důvěru, má nadhled a šarm. Je vtipný. Mají ho rádi opravdu všichni a Vendulka mu věnuje zvláštní péči.
MUDr. Čestmír Mázl /45/ - Petr Rychlý
Primář gynekologického oddělení místní nemocnice. Ješitný, trochu kariérista. Nedostižný operatér. Má charisma a Gita mu proti své vůli podléhá.
Roman Kříž /32/ - Tomáš Krejčíř
Muž s tajemstvím. Horolezec. Má za sebou výstupy i pády. Skrývá velké přání.

Martin Vácha /13/ - Oliver Cox
Kamilin syn. Nemá to snadné. Když začne Pavlovi říkat táto, tak se mu Pavel odstěhuje. Ale Martin má svoji mámu Kamilu a psa Příšeru. A ty chrání třeba pěstí.

 

 

Lenka Váchová /19/ - Barbora Petrová
Dcera Pavla z prvního manželství, má vztah se svým vysokoškolským profesorem. Pro lásku by šla světa kraj. Nakonec odletí na druhý konec světa za mámou.

 

 

Lucie Váchová /28/ - Ivana Jirešová
Nejmladší sestra Gity a Pavla, živelná pohroma. Je free a stále v pohybu. Žije stylem „Neřeš a žij!“

 

Sylva /16/ - Veronika Nová
Gitina dcera, vnímavá, chytrá, hodná. Studuje na osmiletém gymnáziu a nikdo netuší, jaké má problémy. Ale rodiče, i když jsou rozvedení, se o ni postarají.

 

Vendulka Holovská /38/ - Veronika Jeníková
Druhá sestra v ordinaci, žije sama s kocourem a samota ji poznamenala. Intrikuje, ale když najde smysl života, tak toho nechá a rozkvete.

 

Daniela /28/ - Dana Verzichová
Svůdná zaměstnankyně Pavlovy autodílny a jeho milenka. Rozbije Pavlovo manželství a způsobí Kamile mnoho smutku, sama je šťastná jen chvíli.

 

Evelýna /60/ - Dana Syslová
Michalova matka, nepraktická, zábavná, sympatická. Plná života. Ani po 35 letech si se synem ve společné domácnosti nejdou na nervy. Na milostné návštěvy mají jízdní řád.

 

Tereza /32/ - Vanda Hybnerová
Michalova mladší sestra, vědkyně. Praštěná po matce. Vědecké metody aplikuje i při snaze otěhotnět.

 

Honza /35/ - Pavel Tesař
Terezin muž, baví a živí ho počítače. Svoji ženu s láskou respektuje.

 

Cyril /60/ - Pavel Nový
Cirkusový klaun. Obdivuje Evelýnu a míchá jí koktejly Splašený slon.

 

JUDr. Evžen Petr /70/ - Otakar Brousek
Gitin bývalý tchán, právník v penzi. Syn ho ke Gitě nastěhoval původně na čtrnáct dní, ale protáhlo se to. Evžen je s Gitou, Sylvou a Lucií rád. Zvykat si na nové a nové ženy vlastního syna ho obtěžuje.

 

Helena Vlková /30/ - Miroslava Pleštilová
Michalova vdaná přítelkyně, kterou Michal miluje, operuje a hodně jí pomůže. Za všechno nakonec zaplatí.

BRIGÁDA

aša Belov je rodilým vůdcem. V roce 1989 se po dvou letech bojů v Afghánistánu vrací do Moskvy. Hlavní město doslova prahne po vůdcích.

 V Rusku běží na plné obrátky proces transformace od komunismu k tržnímu hospodářství a Saša si uvědomuje, že je to pro něj vynikající příležitost, jak získat moc a peníze.
On a jeho kamarádi Fil, Včelka a Kosmos se rozhodně staví za všechny reformy a určitě nechtějí chybět na straně vítězů. Cesta, kterou se rozhodnou jít, se nazývá korupce.
Zakládají malou vyděračskou bandu, ale záhy se dostávají přes daleko větší podniky až k pašování drog. Během své cesty za mocí a blahobytem získají samozřejmě mnoho přívrženců, milenek, ale především zarputilých nepřátel. Ovšem boj se zločinem ve zcela novém Rusku není jednoduchá záležitost. Typický je příklad horlivého policisty Kaverina, horlivého pronásledovatele Sašovy bandy, který nakonec sám vstupuje do podsvětí.
Seriál je vyprávění o čtyřech obyčejných mužích, kteří jsou okolnostmi donuceni vstoupit do řad zločinců a kteří se nakonec stanou zakladateli jednoho z nejvlivnějších moskevských gangů. Nepokrytě jde o závod, kde vítěz bere vše a ve kterém samotní gangsteři čelí takovým protivníkům, jako jsou zkorumpovaní politici nebo bezohlední průmysloví magnáti. Může být v takové bitvě skutečný vítěz?
Brigáda je první ruský pokus o gangsterskou ságu. Snímek čerpá z té nejlepší tradice podobných zahraničních děl a navíc obsahuje svědectví o současné době s klasickými postavami a situacemi. Svou náplní i formou připomíná takové filmy jako „Once Upon a Time In America (Tenkrát v Americe)", „Godfather (Kmotr)" a filmy z třicátých let, za které můžeme jmenovat např. „A Soldier's Life in America".

BrigádaTvůrci hojně využívají dokumentární postupy, čímž se ze seriálu stává skutečná kronika doby, která zachycuje dramatickou éru rozpadu jedné světové velmoci a následující složité období transformace. Podobně jako díla Francise Forda Coppoly nebo Sergia Leoneho objímá Brigáda celou jednu historickou epochu.

Prostřednictvím životních příběhů čtyř hlavních postav jsme svědky dramatických změn jednoho desetiletí od stažení sovětských jednotek z Afghánistánu v roce 1988 až 1989, přes pokusy o puč v srpnu 1991 a říjnu 1993 po vojenskou kampaň v Čečensku v letech 1994 až 1996.

Čtyři obyčejní muži z Moskvy, Saša, Kosmos, Včelka a Fil volí pod tlakem okolností cestu zločinu a zakládají jeden z nejlépe organizovaných gangů ve státě. Tvůrci se snaží dohlédnout hlouběji do nitra hlavních aktérů a mimo pouličních střetů a podobných klišé daného žánru zachycují zejména proces, jak se z normálního spořádaného člověka stává příslušník toho nejtemnějšího podsvětí.

Alexej Sidorov, scenárista a režisér Brigády, říká: „Chceme divákovi nabídnout jedinečný pohled do světa podsvětí a zločinu, který je oproštěný od jakýchkoli předsudků. Po čtyřech hlavních aktérech jsme chtěli, aby vyprávěli svůj vlastní příběh. Seriál je jistým druhem rekviem za ztracenou generaci, generaci bystrých, silných, rozhodných a talentovaných lidí, kteří sešli na cestu zločinu."

BrigádaCílem tvůrců bylo vtáhnou diváka do chaotického života hlavních postav, které neustále balancují na hraně a každým okamžikem můžou svou životní pouť skončit katastrofou. Epický kontext seriálu a závažnost tématu podtrhuje vynikající hudba.
Seriál byl natáčen na filmový materiál a se svou průměrnou cenou 200 tisíc $ za jednu epizodu je k dnešnímu datu nejdražším ruským televizním seriálem. Na obrazovce se vystřídá téměř 110 herců, natáčení probíhalo na více než 350 lokalitách včetně ruského „Bílého domu", vládních budov a proslulé věznice Butyrskaja. Nezapomenutelné jsou kaskadérské výstupy provedené s jedinečnou profesionalitou.

Režie: Alexej Sidorov

Hrají:
Sergej Bezrukov (Belov)
Dmitri Djužev (Kosmos)
Vladimir Vdovičenkov (Fil)
Jekatěrina Guseva
Andrej Panin

JAN SKáLA

Syn Hynka Skály a bratr Evy, která se provdala za Adama Rubeše. Sebevědomý mladý muž, který vystudoval v Harwardu. Jezdí na motorce a má rád adrenalinové sporty. Ve firmě Rubešových zůstává pracovat jen kvůli svému otci. Jako jeden z mála podezírá, Andreu z nekalých plánů. Seznámí se s Marií, se kterou si nejdříve moc si do oka nepadnou. Postupně k sobě ale začínají nacházet cestu. Bude mít jejich nerovný vztah šanci
Marie Boháčková

JUDr. Richard Sýkora , Adam Rubeš

Hynek Skála , Eva Rubešová-Pokorná

Andrea Skálová

SAšA RAšILOV

Narodil se 26. července 1972.Vystudoval pražskou konzervatoř a herectví na DAMU. Diváci mohli tohoto všestranného herce vidět ve Studiu GAG Borise Hybnera, v pražském divadle Komedie, hostoval ve Spolku Kašpar a v divadle E.F. Buriana. Hraje v divadle Na zábradlí, spolupracuje s divadlem v Řeznické a pro divadlo Ponec vytvořil společně se svojí ženou Vandou Hybnerovou představení Poslední dvě cigarety.

Stal se stálým členem Národního divadla a velké úspěchy má také v dabingu, za který v roce 2003 získal cenu Františka Filipovského.

Zahrál si například v celovečerních filmech Šakalí léta, Samotáři, Řád, Duše jako kaviár a v seriálech Život na zámku a Nemocnice na kraji města po dvaceti letech.
Je ženatý a má dvě dcery.MARIE BOHáčKOVá

Milá a nebojácná dívka, která zápasí s nepřízní osudu. Je přátelská a spolehlivá, ale nerada se podrobuje autoritám. Chce jít svou cestou, a to ji často přivádí do problémů. Někdy je příliš důvěřivá a bezelstná. Vystudovala textilní průmyslovku a chtěla by se stát módní návrhářkou. Snaží se vyrovnat s nespravedlivým osudem, najít lásku na celý život a prosadit se v práci.
Jan Skála

Veronika Konečná , Tereza Matoušová

Ivo Boháček , Helena Boháčková , Mirek Boháček , babička Boháčková , Hedvika Lišková

Simona Wágnerová

Andrea Skálová

RENATA PROKOPOVá - VISNEROVá

Narodila se 2. října 1980 ve Vsetíně. Ve Valašském Meziříčí studovala Obchodní akademii a v současnosti dokončuje studium na pražské DAMU. Hostuje v Divadle Příbram a ve Švandově divadle, kde ve hře Brýle Eltona Johna nazkoušela postavu šestnáctileté dívky Amy, která miluje fotbal. Renata je vdaná a ve volném čase nejraději plete, spí a jí. Nenávidí škraloupy na mléce.

MIREK BOHáčEK

Bratr Marie. Jeho otec ho protežuje a dává sestře za vzor. Je to chytrý a organizačně schopný mladík, snaží se chovat jako rytíř, ale navazovat kontakty s ženami moc neumí. Tajně se zamiluje. Spolu s kamarády z Kostelce, s Ondřejem Prchalem a Marcelou Rubešovou rozjíždějí sportovní bar.
Marcela Rubešová

Ondřej Prchal , Markéta Prchalová

Filip Rubeš

Marie Boháčková , Ivo Boháček , Helena Boháčková , babička Boháčková

KRYšTOF RíMSKý

Účinkoval v Hadivadle, v současnosti je v angažmá v Činoherním studiu v Ústí nad Labem. Hrál v představeních Hamlet, Romeo a Julie v rámci Shakespearovských slavností.

V současné době hraje s kolegy ze seriálu Rodinná pouta i v představení Postel plná cizinců.


IVANA KUčEROVá-HRUšKOVá

Dcera Rubešových a dvakrát rozvedená matka dvou dětí, Tomáše a Lucinky. Nadále řeší svoje diety a problémy s mužskými, kromě toho se navíc vrhla do práce. Spolu s matkou a se Simonou vlastní salon krásy. Simoně nedůvěřuje. Žije v bouřlivém vztahu s právníkem Sýkorou.

 
JUDr. Richard Sýkora

Miloš Kučera

Jan Skála , Marcela Rubešová

Andrea Skálová , Adam Rubeš , Filip Rubeš , František Rubeš , Jiřina Rubešová

ZDEňKA ŽáDNíKOVá VOLENCOVá

Narodila se v roce 1974 ve znamení Štíra, je vdaná a má dceru Andreu. Na DAMU vystudovala katedru loutkového a alternativního herectví, od roku 1996 je členkou souboru Dejvického divadla (Bratři Karamazovi, Příběhy obyčejného šílenství,Tři sestry, Kouzelná flétna). Má na kontě pět rolí v televizních pohádkách (např. O dobré a zlé vodě) a jednu v televizním seriálu (Lékárníkovic holka), účinkovala také ve dvou filmech americké produkce (Melting Glass a Ann Frank). Váží si tolerance, vadí jí hloupost. Ke svému životu potřebuje rodinnou pohodu a sport. Váží si tolerance, vadí jí hloupost. Baví jí cestovat, mučit rodinu zdravou výživou a její manžel. Má státnice z angličtiny a hraje na saxofon a příčnou flétnu.

ANDREA SKáLOVá

Bezohledná, zlá, cílevědomá a nelítostná obchodnice. Je rozvedená s Liškou a rozhodla se znovu vdát. Přestože už nepracuje ve firmě a začala žít životem bohaté paničky, má s rodinnou firmou svoje plány.

Má slabost pro dceru Kristýnu, která se vrací ze studií v Anglii. Ráda by ovládala „všechny své muže“ - svého manžela, bývalého manžela Lišku, svoje milence.
Kristýna Lišková

Ing. Robert Krátký ,MUDr. Martin Liška

Viktor Švarc

DANA MORáVKOVá

Vystudovala herectví a choreografii, je vdaná, s manželem Petrem Maláskem má pětiapůlletého syna Petra. Koníčkem je pro ni její povolání (herečka, choreografka, moderátorka). Má na kontě značný počet rolí ve filmech a televizních inscenacích (např. Romeo a Julie na vsi, Z pekla štěstí, Andělská tvář, Van Helsing), v současné době hostuje v Divadle bez zábradlí, v televizi Prima moderovala Prima jízdu. Ráda tráví volný čas s rodinou. Potěšíte ji Ravelovým Bolerem a sklenkou šampaňského. Nesnáší závist a zlomyslnost, snaží se ale nedat si kazit náladu. Největší radost jí dělá syn, manžel a práce. Své životní krédo - žádný strom neroste do nebe, doplňuje heslem: když jde člověk nahoru, má se chovat tak, aby se k němu ostatní chovali slušně, až bude padat dolů. Více o herečce Daně Morávkové najdete na její webové stránce danamoravkova.cz


Invaze
Šerif Underlay zastřelil omylem Carla, bohužel ale kolem nebyli přítomni žádní svědci. Proto Russell při vyšetřování případu podezřívá šerifa, že něco skrývá... Americký sci-fi seriál . Hrají E. Cibrian, L. Sheridanová, W. Fichtner a další. Režie S. Cassidy

Lidé po staletí hledají ve vesmíru známky inteligentního života, leč marně. Co když ale vysvětlení spočívá v tom, že mimozemšťané už tady jsou... mezi námi lidmi? A co když jsou všechny přírodní katastrofy, které zažíváme, jen zástěrkou určenou k zamaskování něčeho mnohem hrozivějšího?

Obětavý strážce amerického národního parku Russell Varon (Cibrian) je otcem dvou dětí - Jesse (Peters) a Rose (Gade) - z předchozího manželství s dr. Mariel Underlay (Matchett) a čeká třetí dítě se svou druhou ženou, reportérkou místní televize Larkin Groves (Sheridan). Pro Russella, který pracuje s kolegyní Monou Gomez (Hinds), se ničivý hurikán a jeho záhadné následky stanou pouhým začátkem dlouhé cesty do neznáma.

Russell, který byl vždycky skeptický vůči paranoidním konspiračním teoriím svého nevyzpytatelného švagra Dava (Labine), bude možná muset přehodnotit své názory ve chvíli, když v jejich komunitě začne docházet k řadě bizarních událostí. I když Rose tvrdí, že viděla stovky světel letících během bouře směrem k vodě, Russell její tvrzení zpočátku nebere v úvahu - dokud nezačne mít podezření, že se s jeho bývalou ženou Mariel děje něco velmi divného. Ráno po bouři je Mariel nalezena nahá ve vodě a vůbec si nevzpomíná, co se stalo předešlou noc.

Zatímco se malé městečko Everglades v okrese Homestead na Floridě usilovně snaží o svou rekonstrukci, šerif Tom Underlay (Fichtner) - který je nynějším manželem Mariel a vychovává dceru Kiru (Dziena) - podezíravě nařizuje uzavřít celou oblast do karantény. Russell začíná podivné události vyšetřovat a nevědomky zahajuje boj o přežití své rodiny, své komunity a v konečném důsledku zřejmě i lidské rasy.

Autor námětu a producent "Invaze" Shaun Cassidy ("Cold Case", "The Mountain", "The Agency", "American Gothic", "Cover Me") předkládá napínavý příběh smíšené rodiny, která se ocitá v samotném středu spiknutí určeného k zamaskování převzetí nadvlády mimozemšťany, ke kterému dochází u jednoho souseda za druhým.

Životopisy herců a producenta

 WILLIAM FICHTNER
(šerif Tom Underlay)

William Fichtner se nedávno objevil ve snímku "Crash" autora/režiséra Paula Haggise a "The Longest Yard" s Adamem Sandlerem a Chrisem Rockem, hraje také ve filmu "Ultraviolet".

Fichtner měl dvě filmové premiéry na filmovém festivalu Sundance: "Nine Lives" a "The Chumscrubber". Rovněž hrál s Jeffem Bridgesem ve filmu "The Moguls", který zakončoval filmový festival v Santa Barbaře.

Mezi jeho další účinkování ve filmu patří snímek Ridleyho Scotta "Black Hawk Down", "First Snow", "What's the Worst That Could Happen?", film Wolfganga Petersena "The Perfect Storm", "Drowning Mona", "Passion of Mind", "Armageddon", film Michaela Manna "Heat", "Contact", film "Go" Douga Limana, "The Underneath" Stevena Soderbergha, film Agnieszky Holland "Julie Walking Home", "Equilibrium", "The Settlement" a režijní debut Kevina Spaceyho "Albino Alligator".

Nedávno se Fichtner objevil v kritikou nadšeně přijatém snímku HBO "Empire Falls" jako protihráč Paula Newmana a Eda Harrise. Rovněž hrál v seriálu "MDs" a jako host účinkoval v "The West Wing".

Jako člen divadla Circle Repertory Theatre získal Fichtner uznání kritiky za roli ve hře "The Fiery Furnace" režírované Normanem Renem. Objevil se také ve hře "Raft of the Medusa" na jevišti divadla Minetta Lane Theatre, ve hře "The Years" v divadelním klubu Manhattan Theatre Club, ve hře "Clothes for a Summer Hotel" ve Williamstown Theatre a ve hře "Machinal" v Joseph Papp's Public Theatre.

Jeho domovským městem je Cheektowaga ve státě New York, narozeniny má 27. ledna.

 EDDIE CIBRIAN
(Russell Varon)

Všestranný Eddie Cibrian dále buduje svou kariéru v televizi a filmu a rychle se stává jedním z předních mladých talentovaných herců v oboru. Pět sezon ztělesňoval postavu hasiče Jimmyho Dohertyho v oblíbeném seriálu "Third Watch" a hrál také v nedávném seriálu "Tilt". Je k vidění i v kinech ve sci-fi/horovém filmu "The Cave".

Cibrian se narodil a vyrůstal v Sylmaru v Kalifornii a hrát začal ve věku 12 let, tehdy vyhrál při svém prvním konkurzu roli v reklamě na Coca-colu. Po tomto úspěchu byl obsazován do řady dalších celostátních reklam.

Když Cibrian vstoupil na střední školu, rozhodl se svou hereckou kariéru odložit a věnovat se své další vášni - sportu. Vynikal v každém sportu, ve kterém soutěžil - včetně amerického fotbalu, baseballu, kopané a volejbalu - a střední školu absolvoval s několika celostátními oceněními. Ve své úspěšné sportovní dráze pokračoval, když se na podzim roku 1991 přihlásil do fotbalového programu UCLA. Zranění během prvního roku bohužel způsobilo, že musel zůstat na lavičce a měl najednou spoustu volného času. Nedostatek fyzické činnosti nechával v jeho životě prázdný prostor, a proto se rozhodl pro návrat k herectví.

Okamžitě získal role v několika celostátních reklamách a brzy poté hrál jednu z hlavních rolí v televizním speciálu "Kids Killing Kids", který získal cenu Emmy. Pozornost, kterou vzbudil svým vystupováním v tomto speciálu, ho přivedla k několika konkurzům, mezi nimiž byl i seriál "The Young and the Restless". Producenti pořadu viděli, že je Cibrian na roli, kterou předváděl, příliš starý, ale udělal na ně svými schopnostmi takový dojem, že pro něj vytvořili novou roli potměšilého Matta Clarka. Během tří měsíců mu došlo tolik diváckých dopisů, že s ním společnost podepsala smlouvu na tři roky.

Cibrian hrál jako host v několika televizních pořadech, včetně denního seriálu "The Bold and the Beautiful", "Beverly Hills 90210", "Sabrina, the Teenage Witch" a "Saved by the Bell: The College Years". Byl stálým hercem seriálu "Baywatch Nights" a brzy poté mu Aaron Spelling nabídl hlavní roli Colea Deschanela v denním seriálu "Sunset Beach". Pouhých pět měsíců po svém debutu byl Cibrian uveden v TV Guide jako jeden z 12 největších hvězd seriálů vysílaných v denních hodinách. Cibrian hrál také v televizních filmech "Logan's War: Bound by Honor" a "Jackie's Back!" a v minisérii "In the Beginning" s Martinem Landauem a Jacqueline Bisset.

Mezi celovečerní filmy, do kterých byl obsazen, patří "Living Out Loud" - protihráč Holly Hunter, "Say It Isn't So" s Heather Graham a Chrisem Kleinem a "But I'm a Cheerleader".

Cibrian je ženatý a má malého syna. Ve volném čase hraje golf, fotbal, tenis a basketbal, je členem nadace Make-a-Wish Foundation a několika dalších dobročinných organizací. Narozeniny má 16. června.

KARI MATCHETT
(Dr. Mariel Underlay)

 Kari Matchett prorazila na losangeleské scéně v lednu 2004, kdy byla obsazena do hlavní role v televizní minisérii "5ive Days to Midnight" jako protihráčka Timothy Huttona. Film předznamenal opětovné setkání obou hvězd, které spolu po dvě sezony pracovaly v Huttonově kritikou nadšeně přijatém seriálu "Nero Wolfe".

Narodila se ve Spaldingu v kanadské provincii Saskatchewan. Projíždějící motoristé tu dnes mohou spatřit tabuli, která je vítá do jejího rodiště. Kari Matchett vyrůstala v Lethbridge v Albertě a na sklonku dospívání se přestěhovala do Montrealu, aby studovala na kanadské prestižní divadelní škole National Theatre School. V roce 2001 získala možnost hostování v seriálu "Blue Murder", za který dostala cenu Gemini za nejlepší ženský herecký výkon v hostující roli v dramatickém seriálu, následně byla přizvána, aby se na seriálu podílela jako jedna ze čtyř hlavních postav. Byla také nominovaná na cenu Gemini za práci na snímcích "Power Play" a "A Colder Kind of Death".

Soupis jejího hereckého účinkování zahrnuje také hlavní roli v kanadském kasovním trháku "Men with Brooms", protihráčku Stanleye Tucciho a role v pilotním pořadu "The Webster Report", v televizním filmu "Say When" s Joem Mantegnem a vedlejší roli v celovečerním filmu Jennifer Lopezové "Angel Eyes".

Po doslova desítkách hlavních rolí ve filmu, televizi a divadle v rodné Kanadě uvítala Matchett roli v "Invazi" jako příležitost k rozšíření svého působení přes jižní hranici Kanady. Narozeniny má 25. března.

 LISA SHERIDAN
(Larkin Groves)

Lisa Sheridan se narodila v Juliette ve státě Georgia a vyrůstala v Maconu; většinu svého dětství strávila běháním po lesích až do svého prvního hereckého účinkování ve věku 11 let. Studovala herectví v rámci programu konzervatoře na Carnegie Mellon University, kde absolvovala s vyznamenáním a získala stipendijní cenu Thomas Auclair Memorial Scholarship Award jako nejslibnější studentka herectví.

Sheridan studovala v Moskvě a působila v experimentálním divadle v Londýně; pak se přestěhovala do Los Angeles a získala stálou roli v seriálu "Legacy". Měla také stálou roli v seriálu "FreakyLinks" a jako host se objevila v seriálech "CSI: Crime Scene Investigation", "Monk", "Las Vegas", "The Practice", "Diagnosis Murder" a "Any Day Now."

Hraje hlavní roli v nezávislém celovečerním filmu "McCartney's Genes". Mezi další celovečerní filmy patří "Caroline", "Beat", "Two Women Named Nina" a krátký film "Pirates" režiséra Erica McCormacka. Nedávno rovněž hrála v mimo Broadway uváděné produkci "Yard Bird".

Sheridan žije v Los Angeles se svým psem Bertíkem. Narozeniny má 5. prosince.

TYLER LABINE
(Dave Groves)

Tyler Labine se narodil v Bramptonu v provincii Ontario v Kanadě. V raném dětství se jeho rodina přestěhovala do Vencouveru v Britské Columbii a tam před 16 lety zahájil svou hereckou dráhu v představeních místního divadla. Než získal jednu z hlavních rolí v seriálu "Breaker High", hrál Labine v malých rolích v nejrůznějších televizních seriálech a televizních filmech. Následně účinkoval v celovečerních filmech, mezi něž patří "Trixie" Roberta Altmana, "Marine Life" se Cybill Shepherd a "Antitrust" s Timem Robbinsem. Labine měl také příležitost vystupovat jako protihráč hudebníka Davida Bowieho ve filmu "Mr. Rice's Secret".

Labinova reputace a fanouškovská základna vzrostla, když získal hlavní roli Scottyho v seriálu "Dead Last". Hrál také v seriálu "That Was Then". Nedávno dokončil práci na roli v celovečerním filmu z prostředí pilotů stíhaček z první světové války "Flyboys" s režisérem Tonym Billem. Labine se také zhostil úkolu zpodobit Johna Belushiho v televizním filmu "Behind the Camera: The Unauthorized Story of 'Mork & Mindy'" a je k vidění i v celovečerním filmu "The Zero Sum" s Ewenem Bremnerem.

Když zrovna nenatáčí, působí spolu se svým bratrem a nejlepším přítelem v hip-hopové kapele Figures of Speech. Labine je talentovaný diskjockey a vášnivý snowboardista, líbí se mu v horském středisku Whistler-Blackcomb a rád tráví čas na rodinné chatě v Ontariu. Narozeniny má 29. dubna.

ALEXIS DZIENA
(Kira Underlay)

Když byla Alexis Dziena (vyslovuje se "Dazína") požádána, aby hrála na střední škole v inscenaci Večera tříkrálového, nebyla si jistá, co si má od toho slibovat. Tato zkušenost se jí ale tak zalíbila, že ji inspirovala k odhodlání vydat se na hereckou dráhu a začala navštěvovat Americkou akademii dramatických umění v New Yorku.

Mezi celovečerní film, v nichž účinkovala, patří "Broken Flowers" s Billem Murraym, Sharon Stone a Jessicou Lange, "Strangers with Candy", "Havoc" jako protihráčka Anne Hathaway, "Pizza", "Mimic: Sentinel" a nezávislé filmy "Season of Youth" a "Bringing Rain."

V televizi hrála Dziena hlavní role ve filmech "Stone Cold" s Tomem Selleckem a Mimi Rogers a "She's Too Young" jako protihráčka Marcia Gay Harden. Jako host hrála v seriálech "Law & Order", "Law & Order: Special Victims Unit" a "Witchblade".

Ve volném čase Dziena píše hry, maluje a hraje na klavír a violoncello. Také se učí hrát na bicí a snaží se přitom nerušit sousedyJ. Jejím domovským městem je New York a narozeniny má 8. července.

EVAN PETERS
(Jesse Varon)

Evan Peters se narodil a vyrůstal v St. Louis ve státě Missouri. Když mu bylo 14 let, jeho otec dostal práci v Grand Blanc v Michiganu, kam se rodina přestěhovala a začala nový život. Tam také fotograf Bob Lamb natočil Peterse na video pro Craiga Wargo, manažera talentů z Los Angeles. Když si Wargo nahrávku prohlédl, věděl, že našel další velký talent.

O několik týdnů později přijel Peters s rodinou do Los Angeles na návštěvu, která se brzy změnila v trvalý pobyt. Wargo poslal Peterse do agentury Innovative Artists Agency, kde s ním okamžitě podepsali smlouvu. Při další návštěvě se zúčastnil svého prvního konkurzu pro nezávislý film "Clipping Adam". Během několika týdnů získal titulní roli Adama a tím začala jeho kariéra.

"Clipping Adam" získal řadu ocenění na filmových festivalech jako nejlepší celovečerní film. Také Peters získal za svou roli v tomto filmu několik ocenění, včetně ceny za herecký objev SAG Emerging Actor na mezinárodním filmovém festivalu v St. Louis, cenu poroty (nejlepší mužský herecký výkon) na filmovém festivalu Eclipse v St. George v Utahu, cenu pro nejlepšího mladého herce na mezinárodním filmovém festivalu Down Under v Darwinu v Austrálii a cenu za nejlepší nový herecký výkon na filmovém festivalu ve Phoenixu.

Následovalo účinkování v četných reklamách, včetně Sony PlayStation, Progressive Insurance, Moviefone, Sour Patch Kids, Papa John's Pizza a Kellogg's.

V roce 2004 Peters debutoval v televizi ve stálé roli Setha v seriálu "Phil of the Future". Ve stejném roce hrál směšného ale sympatického skateboardistu Russella ve filmu "Sleepover".

Nedávno hrál také v seriálu "The Days" cynického, ale vtipného teenagera Coopera. Narozeniny má 20. ledna.

ARIEL GADE
(Rose Varon)

Ariel Gade (vyslovuje se "Gejdí") svou kariéru zahájila ve věku čtyř let rolí dcery Bena Stillera ve filmu "Envy". Když vyzkoušela, jaké to je stát před kamerou, chtěla více a svěřila se rodičům, že jejím snem je stát se herečkou - ale pro případ, že by to nevyšlo, chtěla být trenérkou slavné kosatky Shamu. Gade pak pracovala s Melissou Gilbert jako její dcera v televizním pilotním pořadu "Then Came Jones". Gade také účinkovala jako protihráčka Jennifer Connelly v celovečerním filmu "Dark Water".

Gade miluje herectví a také se jí líbí být dítětem. Nemůže se nabažit panenek Bratz Dolls, Disneylandu, skákání přes švihadlo a sledování seriálů "That's So Raven" a "Phil of the Future". Je velkým fanouškem všech disneyovek a shodou okolností jí rodiče dali jméno podle Ariel z Malé mořské víly. Ráda tráví čas jen tak s rodinou, včetně bratrance Izaiaha, který je pro ni skoro jako bratr. Jejím domovským městem je San Diego a narozeniny má 1. května.

AISHA HINDS
(Mona Gomez)

Když učitel stepu ve škole viděl, že Aisha Hinds potřebuje nějak ventilovat přetlak ovládající její stepující nohy, nasměroval ji do umělecké školy High School of Performing Arts v New Yorku, kde začala její formální výuka herectví.

Mezi její četné účinkování v televizi patří stálá role v seriálu "The Shield" a hostování v "Boston Legal", "Medium", "CSI: NY", "Judging Amy", "Crossing Jordan", "ER" a "NYPD Blue." Účinkovala také jako protihráčka Marcia Gay Hardena v pilotním dílu "H.A.T.E.". Mezi její role v celovečerních filmech patří "Assault on Precinct 13", "Neo Ned" a "Love Aquarium".

Mezi její divadelní role patří "Fences" Augusta Wilsona a "Night, Mother" v American Theatre of Harlem, "Tartuffe", "Anything Goes" a "Mame" v Jerry Herman Ring Theatre a "The Colored Museum" George C. Wolfeho a "A Piece of My Heart" v Alvin Sherman Stage.

Hinds je svobodná a žije v oblasti Los Angeles. Jejím domovským městem je Brooklyn a narozeniny má 13. července.

SHAUN CASSIDY
(Námět/Produkce)

Autorská a produkční práce Shauna Cassidyho zahrnuje vytvoření kritikou nadšeně přijatého seriálu "American Gothic" a "Cover Me". Byl také spolutvůrce námětu seriálu "Roar" a "Players" a působil jako producent snímků "The Mountain" a "Cold Case". Bývalý herec a nahrávající umělec Cassidy začal svou kariéru jako zpěvák, jehož koncerty byly vyprodané po celém světě. Získal 20 zlatých a platinových desek. Jako mladíček hrál ve dvou televizních seriálech "The Hardy Boys Mysteries" a "Breaking Away", později se prosadil v divadle, když účinkoval v nesčetných inscenacích včetně uvedení hry "Bus Stop" ve West Endu a broadwayských inscenací "Mass Appeal" a "Blood Brothers". Cassidy je otcem čtyř dětí a žije v Los Angeles.</BLINK>